1.  Dzisiaj IV niedziela wielkanocna – niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej.

2.  W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj – miesiąc szczególnej czci oddawanej NMP. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.40 w kościele – czyli przed wieczorną Mszą św.

3.  W środę – 3 maja obchodzimy uroczystość NMP – Królowej Polski.     Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. W wigilię uroczystości we wtorek 2 maja – biuro parafialne będzie nieczynne.

4.  W czwartek – spotkanie grupy charyzmatycznej „Moc Boża” w salce parafialnej o godz. 19.00. Tego dnia pamiętajmy także o maturzystach, którzy rozpoczynają egzamin dojrzałości wypraszając dla nich dary Ducha Świętego.

5.  W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania do Służby Bożej w kościele. W I piątek – spowiedź św. od godz. 16.00 do 17.50. (Komunia św. udzielana będzie co pól godziny).

6.  W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu.

7.  Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi przyjęcie kandydatów na ministrantów do grona służby liturgicznej naszej parafii. Otoczmy ich naszą modlitwą by dobrze wypełniali swoje zobowiązania na chwałę Pana Boga.


8.  Róże różańcowe naszej parafii zapraszają na pielgrzymkę do sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – 13 maja br. Wyjazd o godz. 8.00, powrót o godz. 18.00. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.


9.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dla dzieci – ulotka „Ziarno”.


10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

  • śp. Hanna Saja, lat 71, z Łochowic
  • śp. Maria Kowalik, lat 62, z Łochowa
  • śp. Alicja Ślęzak, lat 56, z Lisiego Ogona.


 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz