1.  Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień tzw. „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne. Za tydzień – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu naszego parafialnego festynu. Za pomoc, zaangażowanie za to także, że mogliśmy się lepiej poznać.

2.  Dzisiaj dzieci z klas IV obchodzą I rocznicę przyjęcia I Komunii św. na mszy św. o godz. 11.30.

3.  Zgodnie z zapowiedzią dziś włączamy się w akcję „Pola Nadziei”, której celem jest zakup sprzętu medycznego dla hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Zbiórkę przed kościołem prowadzą wolontariusze hospicjum. Z góry dziękujemy za ofiarność serca.

4.  Dzięki dzieciom, które w tym roku przyjęły I Komunię św. przekazaliśmy na cele misyjne 1550 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.  Nabożeństwa majowe a od czwartku czerwcowe, odprawiamy codziennie o godz. 17.40 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

6.  W środę zapraszamy na comiesięczny różaniec za zmarłych, poleconych modlitwie kościoła. Początek o godz. 17.00.

7.  W środę obchodzimy święto Nawiedzenia NMP, a w czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8.  W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W czwartek modlimy się o powołania do służy Bożej, w piątek czcimy NSPJ. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę zapraszamy na mszę św. o godz. 9.00, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu.

9.  Zapraszamy młodzież na XXVII spotkanie młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 3 czerwca br. Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Zainteresowanych informujemy, że wyjazd będzie o godz. 11.00 powrót po północy. Koszt wyjazdu to 80 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

10. 8 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz.

  • 7.30,
  • 9.00,
  • 10.00,
  • po procesji ok. godz. 12.00.

Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Ołtarze będą w tradycyjnych miejscach:

  1. przy ul. Dębowej (SRK),
  2. przy ul. Modrzewiowej (Oaza Rodzin),
  3. przy ul. Cyprysowej (Róże Różańcowe),
  4. przy kościele (Towarzystwo św. Wojciecha i Służba Liturgiczna).

Na czas procesji prosimy o udekorowanie okien naszych domów.

11. Ks. bp Krzysztof Włodarczyk zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 11 czerwca br. Szczegóły na okolicznościowym plakacie.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem”, dla dzieci – ulotka „Ziarno”.

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz