1.  W czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe, odprawiamy codziennie o godz. 17.40 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne odbywają się do piątku włącznie w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

2.  Dzisiaj odbywa się XI Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w katedrze. O godz. 14.00 uczestnicy wyruszą ze Starego Rynku do Bazyliki św. Wincentego a Paulo, gdzie tradycyjnie marsz zakończy się piknikiem rodzinnym.

3.  Dzisiaj przypada VII rocznica święceń biskupich Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Pamiętajmy o pasterzu naszej diecezji w modlitwach.

4.  We wtorek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, połączone z procesją eucharystyczną o godz. 17.40. W środę przypada wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika – patrona diecezji.

5.  W piątek – 16 VI br. przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitwy o uświęcenie kapłanów.   W tym dniu także odbędzie się procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek biuro parafialne będzie nieczynne.

6.  Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę diecezjalną na Jasną Górę. Chętnych, którzy chcieliby wyruszyć z grupą Zielono – Żółtą zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii.

7.  Przypominamy wszystkim, że w miesiącach wakacyjnych – VII i VIII w niedziele nie będzie mszy św. o godz. 13.00. Pozostałe msze św. bez zmian .

8.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dla dzieci – ulotka „Ziarno”.

9.  Wszystkim Parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki swoich świętych patronów.

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
W PARAFII  PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

1.  Karolina Joanna Sommerfeld, stan wolny, zamieszkała na terenie naszej parafii,
Kamil Tomasz Targosz, stan wolny, zamieszkały na terenie naszej parafii.

2.  Aleksandra Jagoda Gęsich, stan wolny, zamieszkała na terenie parafii pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Bydgoszczy,
Krzysztof Marcin Nowak, stan wolny, zamieszkały na terenie parafii pw. Świętej Rodziny w Bydgoszczy.