1.  Rozpoczęły się wakacje. Dziękując za kolejny rok szkolno – katechetyczny pamiętajmy, że czas wolny to także budowanie osobistej relacji z Panem Bogiem. Prośmy o dobre i bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży.

2.  Nabożeństwa czerwcowe do piątku włącznie odprawiamy o godz. 17.40.  

3.  Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę diecezjalną na Jasną Górę. Chętnych, którzy chcieliby wyruszyć z grupą Zielono – Żółtą zapraszamy do zgłaszania się u ks. Grzegorza. W kościele jest wystawiona skrzynka, do której można składać intencje. Pielgrzymi zaniosą je do stóp Jasnogórskiej Pani.

4.  Dzisiaj będzie można wesprzeć pielgrzymów – po Mszach św. zbiórka do puszek na cele pątników. Spotkanie organizacyjne odbędzie się także dzisiaj o godz. 18.45 w salce parafialnej.

5.  W czwartek – 29 czerwca – obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dzień łączności z Ojcem Świętym. Tego dnia ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości biuro parafialne będzie nieczynne.

6.  W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 9.00, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu.

7.  Przypominamy wszystkim, że w miesiącach wakacyjnych – VII i VIII w niedziele nie będzie mszy św. o godz. 13.00. Pozostałe msze św. bez zmian.

8.  Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe – specjalność katechetyka. Szczegóły na okolicznościowym plakacie. Rekrutacja trwa do 13 IX br.

9.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dla dzieci – ostatnia ulotka „Ziarno”.

10. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki swoich świętych patronów.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefę Szkopiak, lat 95 z Łochowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz