1.  Dzisiaj XVII niedziela w liturgicznym czasie zwykłym. We wtorek przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

2.  Od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową odmawianą wspólnie w naszej świątyni. W tym czasie jest także możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

3.  Od wtorku 1 VIII od godz. 12.00 do środy 2 VIII istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach Ojca św.

4.  W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.  W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W czwartek po Mszy św. modlitwy o powołania do służby Bożej. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00 do 17.50 (Komunia św. udzielana co pół godziny). W I piątek miesiąca biuro parafialne będzie nieczynne.

6.  W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 ku czci Niepokalanemu Sercu Maryi i na adorację Najświętszego Sakramentu.

7.  W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

–   w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli,

–   we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego,

–   w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.

8.  Przypominamy, że w VII i VIII w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 13.00.

9.  Za tydzień obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego.

10.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.

11.  Wszystkim Parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki swoich świętych patronów.

12.  W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Krystynę Lewicką, lat 87 z Lisiego Ogona – jej pogrzeb odbędzie się w czwartek – 3 VIII o godz. 11.00 na naszym parafialnym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński
Proboszcz