1. Dzisiaj obchodzimy XXXI niedzielę zwykłą i zarazem I niedzielę miesiąca listopada. Po Mszy św. o godz. 7.30 modlitwy dla róż różańcowych.
  1. Trwamy w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych.  Do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami. Do wtorku modlimy się na różańcu za zmarłych w wymieniankach jednorazowych o godz. 17.30. W środę o godz. 17.00 rozpoczniemy różaniec za zmarłych, poleconych w wymieniankach rocznych. Zapraszamy do wspólnej  modlitwy za naszych bliskich.
  1. W bieżącym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • w czwartek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
  • w sobotę – św. Marcina z Tours.
  1. W sobotę 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny. Tego dnia także będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu ze śpiewem i prowadzonym rozważaniem po Mszy św. wieczornej. Po adoracji spotkanie dla młodzieży w salce parafialnej.
  1. Młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spowiedź św. w czwartek – 9 listopada na godz. 16.45. Katecheza dla nich będzie  we wtorek – 14 XI o godz. 19.00 w kościele.
  1. Za tydzień – 12 listopada – przypada XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek właśnie na ten cel. Chcemy w miarę możliwości pomóc tym, którzy na co dzień doświadczają okrucieństwa wojny. W kruchcie kościoła są wyłożone o tej tematyce.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.
  1. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łaski i opieki swoich świętych patronów.

 Ks. Krzysztof Grzywiński

                 Proboszcz