1. Dzisiaj przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą. Za tydzień obchodzić będziemy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca – po Mszach świętych zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 
 1. Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieciom, przygotowującym się do I Komunii św. poświęcimy książeczki do nabożeństwa. Po tej Eucharystii spotkanie dla dzieci i ich rodziców w kościele. 
 1. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać opłatek na stół wigilijny oraz świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy. 
 1. Od przyszłej niedzieli także wznawiamy akcję pomocy osobom, znajdującym się w trudnym położeniu materialnym z naszej parafii. Do III niedzieli adwentu tj. do 17 grudnia br. można przynosić do kościoła żywność, środki czystości. Zostaną one jeszcze przed świętami przekazane osobom najbardziej potrzebującym.
 1. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego,
 • we wtorek – wspomnienie ofiarowania NMP,
 • w środę – wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej, pamiętamy szczególnie w tym dniu o naszym parafialnym chórze oraz o Pani organistce,
 • w piątek – wspomnienie św. męczenników koreańskich. 
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”. 
 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej
 • śp. Kazimierz Śmigielski, lat 71, z Lisiego Ogona. 

           Wieczny  odpoczynek racz mu dać Panie …

 1. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łaski i opieki swoich świętych patronów.

 Ks. Krzysztof Grzywiński

                 Proboszcz