1. Dzisiaj IV niedziela w liturgicznym czasie zwykłym. Jednocześnie obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych.
  1. W bieżącym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie. Sprawozdanie kolędowe będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę, na każdej Mszy św. Do wtorku Msze św. tylko o godz. 9.00. Od środy zapraszamy już na Eucharystię o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej odmawiamy różaniec św.
  1. Rodzina Pani Anny z Łochowa bardzo dziękuje wszystkim, którzy tydzień temu wsparli możliwość badania i leczenia onkologicznego. Niech Pan Bóg wynagrodzi dar serca i darzy potrzebnymi łaskami.
  1. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie św. Jana Bosko – prezbitera,
  • w piątek – 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. To także Dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy przynieść do kościoła świece, które poświęcimy. W tym dniu z racji święta biuro parafialne będzie nieczynne.
  1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek – 1 lutego br. zapraszamy młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spowiedź św. na godz. 16.45. W tym dniu modlimy się także o powołania i za powołanych do Służby Bożej.
  1. W I piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź św. od godz. 16.00. Komunia św. udzielana będzie co pół godziny. W I sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu. Adorację przygotowuje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W sobotę także odwiedzamy chorych z sakramentami św. w ich domach.
  1. Nasza parafia włącza się w ogólnopolską zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w trosce o misje. Niepotrzebny sprzęt agd i rtv można będzie składać w tygodniu na parkingu obok wejścia do biura parafialnego. Koniec zbiórki 6 lutego br. (wtorek) o godz. 16.00.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika katolickiego” z dodatkiem modlitewnym „5 minut z Bogiem”. Dla dzieci mamy „Ziarno”.
  1. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy opieki Maryi i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz