1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Najświętszej. Obchodzimy także Dzień Matki. Pamiętajmy o Bogu w Trójcy Świętej Jedynym oraz o naszych mamach. Dla żyjących wypraszajmy potrzebne łaski a dla zmarłych dar życia wiecznego.
 2. Dziś odbędzie się Bydgoski Marsz dla życia i rodziny. Rozpocznie go Msza św. o godz. 12.30 w katedrze bydgoskiej. Następnie ok. godz. 14.00 wyruszy marsz i przejdzie do Bazyliki św. Wincentego a Paulo, gdzie będzie festyn rodzinny. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 3. Trwa miesiąc maj – miesiąc szczególnej czci oddawanej Maryi. W tygodniu do piątku włącznie nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszy św. wieczornej, natomiast od soboty rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. Przez cały miesiąc czerwiec będziemy je odprawiać o godz. 17.40 czyli codziennie przed Mszą św.
 4. W środę zapraszamy na comiesięczny różaniec za zmarłych, poleconych modlitwie Kościoła. rozpoczniemy go o godz. 17.00.
 5. 30 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.00 i po procesji ok. godz. 12.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Ołtarze będą w tradycyjnych miejscach: 1 – przy ul. Dębowej (SRK), 2 – przy ul. Modrzewiowej (Oaza Rodzin), 3 – przy ul. Cyprysowej (Róże Różańcowe), 4 – przy kościele (Towarzystwo św. Wojciecha i LSO). Tego dnia litanię loretańską odmówimy podczas procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy. Dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. będą obchodzić rocznicę tego wydarzenia na Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź św. dla nich będzie w środę o godz. 16. 45. Próby dla dzieci, sypiących kwiaty w Boże Ciało odbędą się we wtorek i w środę po Mszy św. przed kościołem.
 6. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 ku czci Niepokalanemu Sercu Maryi, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 7. Ks. biskup Krzysztof Włodarczyk na podstawie kan. 87 KPK udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 31 maja 2024 r.
 8. 8 czerwca o godz. 19.30 odbędzie się koncert z okazji 25 – lecia pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy w hali SISU Arena. Szczegóły na plakacie.
 9. Za tydzień w naszym kościele odbędzie się zbiórka na rzecz dzieci ulicy z fundacji Barkot w Etiopii, którą prowadzi polska misjonarka Magda Soboka. Przez 3 tygodnie młodzi misjonarze, także z naszej parafii będą prowadzić półkolonie, uczyć modlitwy oraz sprawować opiekę nad dziećmi.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Boga z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Genowefa Wojtowicz, lat 94 z Łochowic, śp. Marian Tucholski, lat 78 z Łochowa, śp. Przemysław Gabryszak, lat 41 z Łochowa, śp. Maria Najder, lat 63 z Łochowic, śp. Krzysztof Kretkowski, lat 25 z Łochowa. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
W PARAFII PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

 1. Marta Maria Pawłowska, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii,
  Michał Dubieszko, st. wolny, zam. na terenie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żołędowie.