OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06 STYCZNIA 2019

1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej mszy św. święcimy kadzidło i kredę. Tradycyjnie z naszego kościoła około godz. 13.00 wyruszy orszak Trzech Króli. Rozpoczynamy przy żłóbku (Nazaret), potem stadion (szałas pasterzy),następnie ośrodek kultury (pałac Heroda), dalej parking przy kościele (gospoda) i zakończenie w kościele. Zapraszamy do udziału całe rodziny. Z racji orszaku nie będzie dzisiaj mszy św. o godz. 13.00.

2. Pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. o godz. 7.30 odmówimy akt oddania się Sercu Pana Jezusa i modlitwy dla Róż Różańcowych.

3. Dzisiaj i za tydzień również podczas mszy św. o godz. 11.30 dzieci ze szkoły podstawowej wystawiają „Jasełka”.

4. Przez cały miesiąc styczeń, ze względu na kolędę, msze św. w dni powszednie tylko o godz. 9.00.
Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku włącznie po mszy św. o godz. 9.00.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda. W dni powszednie rozpoczynamy od godz. 15.00 a w soboty od godz. 11.00. Program jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej i umieszczony na stronie internetowej Parafii.

6. W przyszła niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy w liturgii czas Bożego Narodzenia. W Polsce ze względu na bogactwo kolęd i tradycję żłóbek pozostawia się do 2 lutego.

7. W zakrystii można nabywać i odbierać „Przewodnik Katolicki”. Dzieci tradycyjnie otrzymują ulotkę ZIARNA.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty parafialnej śp. Adam Wichrowskiego, lat 89 z Łochowa. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 7 stycznia o godz. 13.00 na cmentarzu na Bielawkach w Bydgoszczy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz