OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA
24 LUTEGO 2019

1. Rozpoczęliśmy misje ewangelizacyjne. Ten szczególny czas ma nas przygotować do pogłębienia naszej relacji z Bogiem i Matką Najświętszą.

2. Od poniedziałku do środy dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum będą miały w tym czasie rekolekcje. Otoczmy je naszą troską i modlitwą.

3. W najbliższy czwartek i piątek będziemy przeżywać nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Parafii. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej. Prosimy aby na czas nawiedzenia obrazu udekorować trasę przejazdu od Lisiego Ogona do kościoła w czwartek oraz od kościoła w kierunku do Murowańca w piątek.

4. W tym roku odpust ku czci św. Kazimierza będziemy obchodzić w łączności z misjami i dziękczynieniem za dar nawiedzenia obrazu. Uroczysta suma odpustowa – 3 marca w niedzielę o godz. 13.00.

5. W sobotę i niedzielę czyli już po nawiedzeniu Obrazu na mszach św. będziemy mogli podziękować misjonarzom za wszelkie dobro, nauki i przygotowanie nas do godnego przeżycia czasu nawiedzenia. Ofiary składane wtedy na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

6. W przyszłym tygodniu ze względu na nawiedzenie obrazu w dekanacie biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek i wtorek.

7. W naszej parafii w Wielkim Poście odbywać się będą katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakrament małżeństwa. Początek 10 marca na mszy św. o godz. 17.00. Po niej pierwsze spotkanie.

8. W zakrystii można nabywać nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na miesiąc marzec.

 

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz