OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
16 lutego 2020

1. Dzisiaj VI niedziela w liturgicznym czasie zwykłym. Pan Jezus przypomina nam o wartości przykazań Bożych.

2. Dzisiaj także na mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy świece dzieciom, przygotowującym się do I Komunii św. Po mszy św. spotkanie dla dzieci i ich rodziców w kościele.

3. Msze św. w naszym kościele o godz. 18.00, różaniec odmawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

4. 4 marca, jak co roku, przypada odpust parafialny ku czci naszego patrona – św. Kazimierza. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na uroczystą mszę św. w tym dniu o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi ks. Ireneusz Kalaczyński – Dziekan naszego Dekanatu.

5. W naszej parafii w Wielkim Poście odbywać się będą katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakrament małżeństwa. Początek 1 marca na mszy św. o godz. 17.00. Po Eucharystii pierwsze spotkanie w kościele.

6. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca po mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego Kościoła.

7. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Rzymu w związku z 100. Rocznicą Urodzin Św. Jana Pawła II. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

8. W zakrystii można nabywać „Przewodnik Katolicki”. Dzieci tradycyjnie otrzymują ulotkę „Ziarna”.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty parafialnej:

  • – śp. Marię Walczykowską, lat 63, z Lisiego Ogona
  • – śp. Juliannę Królikowską, lat 61, z Łochowa
  • – śp. Janinę Szymańską, lat 79, z Łochowa

Ks. Krzysztof Grzywiński
Proboszcz