1. Dzisiaj VII niedziela w liturgicznym czasie zwykłym. Rozpoczyna się też 53 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

2. Od środy popielcowej rozpoczynamy Wielki Post. W Popielec msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 10.00, 16.30 i 18.00. Ofiary składane tego dnia na tace przeznaczone są na hospicja, działające w naszej diecezji. W środę popielcową obowiązuje post ścisły. Można także przynosić maskotki dla dzieci z hospicjum ze Złotowa.

3. Droga krzyżowa w każdy piątek wielkiego postu:

  • o godz. 16.30 dla dzieci
  • o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę wielkiego postu o   godz. 16.15.

4. Za tydzień w naszym kościele będziemy modlić się przy ikonie Świętej Rodziny – w rocznicę nawiedzenia kopii obrazu MB Częstochowskiej.

5. 4 marca, jak co roku, przypada odpust parafialny ku czci naszego patrona – św. Kazimierza. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na uroczystą mszę św. w tym dniu o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi ks. Ireneusz Kalaczyński – Dziekan naszego Dekanatu.

6. W naszej parafii w Wielkim Poście odbywać się będą katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakrament małżeństwa. Początek 1 marca na mszy św. o godz. 17.00. Po Eucharystii pierwsze spotkanie w kościele.

7. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie ogłasza nabór na nowy rok szkolny dla klas O i I.

8. W zakrystii można nabywać „Przewodnik Katolicki”. Dzieci tradycyjnie otrzymują ulotkę „Ziarna”.

Ks. Krzysztof Grzywiński
Proboszcz


   ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE 

  1. Karol Adam Tukalski, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii;
    Aneta Anna Woźniak, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii.