1. Dzisiaj XXII niedziela zwykła. Modlimy się o Boże bł. i łaski dla dzieci i młodzieży, które w najbliższy wtorek rozpoczynają nowy rok szkolny. 

2. 1 września obchodzić będziemy 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. 

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00 do 18.00. (Komunia św. co pół godziny). 

4. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych  z sakramentami św. od godz. 8.00. O godz. 9.00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP z adoracją Najświętszego Sakramentu.  

5. Od przyszłej niedzieli swoją posługę rozpoczynają szafarze Najświętszego Sakramentu wśród chorych. 

Od poniedziałku do piątku włącznie rozpoczynają się próby dzieci przed przyjęciem I Komunii św.  według wywieszonego grafiku dla poszczególnych klas III. Z tej racji też w bieżącym tygodniu nie będzie wspólnie odmawianego różańca w naszym kościele. Spotkanie młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę – 5 września br. o godz. 19.00 w kościele.  Obecność obowiązkowa.

6. Za tydzień i 13 IX na mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 dzieci z klas III przyjmą I Komunię św. Na tych mszach św. miejsca siedzące są zarezerwowane dla dzieci i ich rodzin. 

7. W naszym Kościele można przyjmować Komunię św. na rękę i do ust. Osoby przyjmujące na rękę przystępują do Komunii św. jako pierwsze. Dezynfekcja rąk kapłana następuje zawsze przed rozdaniem Komunii św. 

8. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabywać już nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. 

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi na cały rozpoczynający się tydzień. 

Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII  PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

1. Natalia Patrycja Kaczorowska, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii

Mateusz Bakinowski, st. wolny, zam. na terenie parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siedlisku.

2. Patrycja Kwiecińska, st. wolny, zam. w na terenie parafii pw. Świetej Trójcy w Bydgoszczy

Jakub Roman Ożóg, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii

3. Paulina Polak, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii

Michał Jarosław Walczak, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii.