1. Dzisiaj rozpoczynamy XIV Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy o tych, którzy mają problemy z jakimkolwiek uzależnieniem.

2. W drugą niedzielę miesiąca modlimy się za wszystkich darczyńców naszej świątyni. Prosimy Boga o wszelkie łaski i zdrowie dla nich. 

3. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy Wielki Post. W Popielec msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 10.00, 16.30 i 18.00. Ofiary składane tego dnia na tace przeznaczone są na hospicja, działające w naszej diecezji. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. 

4. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu:

  • o godz. 16.30 dla dzieci
  • o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę wielkiego postu 

  • godz. 17.15.

5. III jak co roku, przypada odpust parafialny ku czci naszego patrona – św. Kazimierza. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na uroczystą mszę św. w tym dniu (czwartek) na godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. prałat Bronisław Kaczmarek – Wikariusz Generalny naszej Diecezji. 

6. Już dzisiaj informujemy, że parafialne rekolekcje dla dorosłych odbędą się od IV niedzieli Wielkiego Postu tj. od 14 marca br. 

7. W tym roku w Wielkim Poście odbywać się będą katechezy przedmałżeńskie w naszym dekanacie w parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu. Początek w każda niedzielę mszą św. o godz. 18.00, po Eucharystii spotkanie w kościele. 

8. Zapraszamy codziennie na msze św. o godz. 18.00 w naszej świątyni. Pół godz. wcześniej jest możliwość skorzystania ze spowiedzi św. 

9. W związku z obostrzeniami, przypominamy o reżimie sanitarnym. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę proszone są o podchodzenie jako pierwsze do kapłana. 

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarna”.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

  • śp. Zdzisław Czyż, lat 60, z Łochowa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

                                                                                         Ks. Krzysztof Grzywiński

           Proboszcz