1. Dzisiaj rozpoczynamy czas adwentu, który przygotowuje nas duchowo na obchody świąt Bożego Narodzenia i ostateczne przyjście Chrystusa na ziemię. 

2. Roraty w naszym kościele będą w:

  • poniedziałek,
  • wtorek
  • środę

o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek – 2 XII – zapraszamy młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spowiedź o godz. 17.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.00 do 17.50. W sobotę zapraszamy na mszę św. o godz. 9.00, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu. 

4. W adwencie wznawiamy akcję pomocy osobom, znajdującym się w trudnym położeniu materialnym z naszej parafii. Od dzisiaj aż do 18 XII włącznie można przynosić do kościoła żywność, środki czystości. Zostaną one przed świętami przekazane najbardziej potrzebującym. Organizujemy też w tym samym czasie zbiórkę zabawek, maskotek, które przekazujemy także na misje. Za wszelkie odruchy serca już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabywać  nabywać opłatki na stół wigilijny w cenie 3 zł. za opakowanie. Są również do nabycia świece Caritasu w ramach wigilijnego Dzieła Pomocy. Koszt jednej małej świecy to 8 zł, dużej – 15 zł. 

6. Za tydzień – (II niedziela adwentu) zbiórka do puszek w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabywać „Przewodnik katolicki”, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.

 Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz