1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu i zarazem I niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30 modlitwy dla róż różańcowych. 

2. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu:

  • o godz. 16.30 – dla dzieci
  • o godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o   godz. 17.15. 

3. W środę zapraszamy na comiesięczny różaniec za zmarłych, poleconych modlitwie Kościoła o godz. 17.15. O godz. 18.00 msza św. w ich intencji.4.

4. W czwartek – 10 marca, zapraszamy młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie w naszym kościele o godz. 19.00

5. Parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się od III niedzieli wielkiego postu tzn. od 20 marca br. i potrwają do środy włącznie. Rekolekcje dla dzieci rozpoczną się po 4 niedzieli wielkiego postu – w ramach zajęć szkolnych. 

6. Dzisiaj młodzież po każdej mszy św. zbiera ofiary do puszek na leczenie i sfinansowanie kuracji dla Pani Angeliki – nauczycielki naszej szkoły podstawowej.  Za zrozumienie i każdą ofiarę na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Każdy datek na ten cel to także nasza jałmużna wielkopostna. 

7. W Wielkim Poście tradycyjnie w naszym kościele odbywają się katechezy przedmałżeńskie. Prowadzone one są w każdą niedzielę w łączności z mszą św. o godz. 18.00. Wszystkich narzeczonych serdecznie zapraszamy.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”. 

Ks. Krzysztof Grzywiński

             Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII  PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

 

  1. Karolina Maria Kwaśniewska, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii, 

Bartosz Chróściński, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii.