1. Dzisiaj III niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywamy jako niedzielę rekolekcyjną. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Dziekana Ireneusza Kalaczyńskiego – proboszcza parafii w Murowańcu. Otaczamy Go naszą modlitwą i prosimy Boga, by Duch Święty prowadził nas wszystkich drogą zbawienia. Tematem rekolekcji będzie zmiana myślenia w postrzeganiu otaczającej nas rzeczywistości w procesie nawracania. Zechciejmy znaleźć czas na wielkopostne zamyślenia przed Jezusem Eucharystycznym.

2. W poniedziałek, wtorek i środę msze św. o godz. 9.00 i 18.00 z nauką rekolekcyjną. W poniedziałek po mszy św. o godz. 18.00 nauka stanowa dla małżonków. Serdecznie zapraszamy.3.

3. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu:

  • o godz. 16.30 – dla dzieci
  • o godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o   godz. 17.15.

4. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To także Dzień Świętości Życia. W tym dniu na mszy św. o godz. 18.00 będzie można podjąć duchową adopcję życia poczętego. Z racji uroczystości – biuro parafialne będzie nieczynne.

5. W sobotę – 26 marca br. zapraszamy na kolejne seanse filmowe w naszej salce parafialnej. Dzieci zapraszamy na godz. 16.00 a dorosłych na godz. 19.00. Szczegóły na okolicznościowym plakacie.

6. Dzisiaj – w 3 niedzielę miesiąca – zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”. Caritas naszej diecezji rozprowadza także świece – paschaliki na stół wielkanocny. Niech to będzie nasza jałmużna wielkopostna wobec najbardziej potrzebujących.

Ks. Krzysztof Grzywiński

             Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII  PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

  1. Karolina Maria Kwaśniewska, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii,

Bartosz Chróściński, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii.

2. Anna Maria Kostusiak, st. wolny, zam. na terenie parafii pw. Zwiastowania NMP w Potulicach,

Michał Jacek Kątnik, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii.