1.  Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Najświętszej. Z racji I niedzieli miesiąca po mszy św. o godz. 7.30 – modlitwy dla róż różańcowych.

2.  Dzisiaj także Dzień Dziękczynienia. Po mszach św. zbiórka do puszek na wotum wdzięczności za wszelkie dobro, otrzymane dzięki Bogu i Matce Najświętszej.

3.  Nabożeństwa czerwcowe, odprawiamy codziennie o godz. 17.40 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W Boże Ciało litanię do NSPJ odmówimy podczas procesji do czterech ołtarzy.

4.  We wtorek 6 VI zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00. To chwila ciszy, rozważań i wspólnego uczczenia Chrystusa pod postacią chleba.

5.  8 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. :

  • 7.30,
  • 9.00,
  • 10.00
  • po procesji ok. godz. 12.00.

Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Ołtarze będą w tradycyjnych miejscach:

  1. przy ul. Dębowej (SRK),
  2. przy ul. Modrzewiowej (Oaza Rodzin),
  3. przy ul. Cyprysowej (Róże Różańcowe),
  4. przy kościele (Towarzystwo św. Wojciecha i Służba Liturgiczna).

Na czas procesji prosimy o udekorowanie okien naszych domów.

6.  Ks. bp udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek –  9 VI – w oktawie Bożego Ciała. Ks. bp jednocześnie zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 11 czerwca br. Szczegóły na okolicznościowym plakacie.

7.  Przypominamy wszystkim, że w miesiącach wakacyjnych – VII i VIII w niedziele nie będzie mszy św. o godz. 13.00. Pozostałe msze św. bez zmian .

8.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, dla dzieci – ulotka „Ziarno”.

9.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

  • śp. Zdzisław Badowski, lat 66 z Łochowa,
  • śp. Zbigniew Gnyszek, lat 76 z Łochowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz