1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych i cierpiących, szczególnie z naszej parafii.
 1. Cieszymy się także z symbolu Ducha Świętego, który dzisiaj gości w naszym kościele. Niech sam Bóg wyprasza nam pogrzebne dary do życia wiary.
 1. W kościele rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tych, którzy zmagają się z chorobą alkoholową.
 1. Dzisiaj II niedziela miesiąca. Modlimy się za wszystkich darczyńców naszej parafii – prosząc o zdrowie i potrzebne łaski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 1. W poniedziałek – biuro parafialne będzie nieczynne. W bieżącym tygodniu zapraszamy we wtorek, czwartek i w piątek po wieczornej Mszy św.
 1. W środę – 14 lutego, przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post. Msze św. w naszej świątyni w tym dniu o godz. 10.00, 16.30 oraz o godz. 18.00. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Ofiary zbierane tego dnia na tacę przeznaczone są na hospicja, działające w naszej diecezji.
 1. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
 • droga krzyżowa dla dzieci – w piątek o godz. 16.30
 • droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych – w piątek o godz. 17.30
 • gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15
 1. Katechezy przedmałżeńskie dal narzeczonych odbywać się będą w tym roku w naszym dekanacie w parafii w Białych Błotach. Będą to 4 spotkania.  Początek 1 marca – w piątek o godz. 17.00. w salce parafialnej.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika katolickiego”. Dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.
 1. W minionym tygodniu odszedł do Boga śp. ks. prałat Mieczysław Bieliński – wieloletni proboszcz parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek – 15 lutego br. o godz. 11.00 w tejże parafii.

           Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 1. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy opieki Maryi i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się nowy tydzień naszego życia.

 Ks. Krzysztof Grzywiński

                 Proboszcz