1. Dzisiaj II niedziela miesiąca. Modlitwą otaczamy wszystkich, którzy na co dzień troszczą się o naszą świątynie prosząc Boga o potrzebne łaski dla nich. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę, przeznaczoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 1. Jak co roku można nabywać świece tzw. paschaliki na stół wielkanocny. Symbolizują one moc odkupienia nas przez Chrystusa, przypominają o przyjętym chrzcie św. i są także darem dla potrzebujących. Małe są po 6 zł., duże po 15 zł.
 1. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
 • droga krzyżowa dla dzieci – w piątek o godz. 16.30
 • droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych – w piątek o godz. 17.30
 • gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15
 1. W środę przypada 11 rocznica wyboru Ojca św. Franciszka na stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 1. Za tydzień dzieci i młodzież rozpoczynają rekolekcje wielkopostne. Program jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej i podany na stronie szkoły.
 1. Od 16 do 24 marca włącznie włączamy się w nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwę będziemy odmawiać wspólnie w kościele w łączności z Mszą św. o godz. 18.00.
 1. Spowiedź wielkanocną w naszej parafii przeżywać będziemy w Wielki Poniedziałek – 25 marca br. w godz.:
  • 9.00 – 10.00,
  • 16.30 – 18.00
  • 18.30 – 19.30
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika katolickiego”. Dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krystynę Chałas lat 77, z Łochowa – jej pogrzeb odbędzie się w środę – 13 marca br. o godz. 12.00 na naszym parafialnym cmentarzu.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
 1. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy opieki Maryi i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się nowy tydzień naszego życia.

Ks. Krzysztof Grzywiński

Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE W PARAFII PW. ŚW. KAZIMIERZA W ŁOCHOWIE

 1. Dominika Zimna, st. wolny, zam na terenie naszej parafii,
  Maciej Malinowski, st. wolny, zam. na terenie naszej parafii.