1. Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu. Trwamy w nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.  Modlitwę odmawiamy wspólnie w kościele w łączności z Mszą św. o godz. 18.00.
 1. Rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Program jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej i podany uczniom w dzienniku elektronicznym. Otoczmy najmłodszych naszymi modlitwami.
 1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece tzw. paschaliki na stół wielkanocny. Symbolizują one moc odkupienia nas przez Chrystusa, przypominają o przyjętym chrzcie św. i są także darem dla potrzebujących. Małe są po 6 zł., duże po 15 zł.
 1. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
 • droga krzyżowa dla dzieci – w piątek o godz. 16.30
 • droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych – w piątek o godz. 17.30
 • gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15
 1. We wtorek – 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.    Z racji uroczystości biuro parafialne w tym dniu będzie nieczynne.
 1. Spowiedź wielkanocną w naszej parafii  przeżywać będziemy w Wielki Poniedziałek – 25 marca br. w godz. 9.00 – 10.00, 16.30 – 18.00 i 18.30 – 19.30.
 1. W sobotę – 23 marca zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich świadków na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie w kościele.
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Będziemy celebrować uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. – poświęcenie palm. Ta niedziela rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika katolickiego”. Dla dzieci mamy ulotkę „Ziarno”.
 1. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy opieki Maryi i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się nowy tydzień naszego życia.

 Ks. Krzysztof Grzywiński

                 Proboszcz